Академія знань

Аукціони з необробленої деревини

07 серпня 2020

Загальна інформація про роботу процедури

Переможцем вважається учасник, що подав валідну ставку за лот та відповідає кваліфікаційним вимогам, що встановлені Організатором аукціону.

Кваліфікація відбувається після завершення аукціону, попередньої кваліфікації немає.

За наявності лише 1 заяви на участь за результатами етапу подання пропозицій, процедура одразу набуває статусу кваліфікації.

За наявності 2-х та більше заяв на участь за результатами етапу подання пропозицій, спочатку процедура набуває статусу аукціон, а вже за результатами аукціону статусу кваліфікації.

За результатами аукціону кваліфікуються 2 учасники, другий учасник розглядається у якості переможця у випадку дискваліфікації першого, якщо другий учасник не відмовився від очікування.

Посилання:

Створення чернетки оголошення про проведення аукціону.

Для створення оголошення, спочатку треба авторизуватися в системі та перейти на організацію в якої є доступ до створення аукціонів з необробленої деревини.

Перейти на вкладку “Аукціони” ->  натиснути “+” -> та обрати “Необроблена деревина“.

Після чого відкриється сторінка створення чернетки оголошення де необхідно заповнити всі обов’язкові та додаткові поля стосовно аукціону. Прикріпити необхідні документи та натиснути “Далі“.

Відкриється сторінка додавання активу. Необхідно заповнити обов’язкові та додаткові поля після чого натиснути кнопку “Зберегти“.

З’явиться сторінка редагування чернетки оголошення , де при необхідності можна редагувати дані активу та аукціону.

Натиснувши кнопку “Завершити редагування”, потрапляємо в особистий кабінет на вкладку чернетки, де відображаються всі створені чернетки від цієї організації.

Майданчик забезпечує можливість видалення та редагування сформованого оголошення на проведення Електронних торгів (чернетки) до моменту публікації оголошення про проведення Електронних торгів у ЦБД. У Організатора аукціону є можливість оголосити аукціон на основі попереднього аукціону (створити копію будь-якого аукціону у будь-якому статусі).  Над кожною чернеткою доступні наступні дії:

  • Редагування – дозволяє редагувати дані активу та аукціону
  • Перегляд – дозволяє переглянути чернетку перед публікацією в ЦБД
  • Видалення – дозволяє видалити чернетку
  • Опублікувати – дозволяє опублікувати чернетку в ЦБД
  • Скопіювати – дозволяє створити повну копію чернетки оголошення  аукціону.

Щоб виконати будь-яку дію, на кожній чернетці є кнопка “Дія“, що дозволяє виконати відповідну маніпуляцію над чернеткою.

 

Публікація чернетки оголошення в ЦБД та його редагування.

Щоб опублікувати чернетку в ЦБД, потрібно перейти в “особистий кабінет” на вкладку “чернетки” знайти необхідну чернетку та в меню “Дія” обрати “Опублікувати“.

На чернетці з’явиться позначка “в стані публікації в цбд”. Після чого, за умови коректних даних та дати, чернетка зникне з вкладки “чернетки” і з’явиться на вкладці “продаю“.

Оголошення публікується в ЦБД та перебуває в статусі “Редагування доступне“. Протягом періоду редагування Організатор аукціону має можливість самостійно вносити зміни в опис лоту та оголошення щодо продажу лота в ЕТС.
Організатор має можливість внести зміни в ті поля які він заповнював самостійно під час публікації аукціону, окрім орієнтовного часу початку аукціону.
Для підтвердження внесених змін Організатор має можливість завантажити документ – “Погодження змін до опису лоту”. Він  доступний для завантаження в період редагування та не є обов’язковим.
Протягом періоду редагування  та періоду відповідей  Організатор аукціону може завантажувати, оновлювати та видаляти документи оголошення.

Маніпуляції з оголошенням доступні на вкладці “Дія” та на сторінці перегляду оголошення.

Редагування оголошення (далі аукціону) інтуїтивно зрозуміле та нагадує редагування чернетки.

Відповідь на запитання.

В період редагування та в період подачі заяв на участь,  можуть приходити питання від потенційних учасників. При надходженні питання приходить лист на почту та сповіщення в особистому кабінеті. Щоб відповісти на питання, потрібно перейти на сторінці перегляду  аукціону на вкладку “Запитання” та натиснути відповідну кнопку.

Всі запитання\відповіді зберігаються в ЕТС і є доступними всім для перегляду, незалежно від статусу Електронних аукціонів.

Запитання користувачів\учасників є анонімними до закінчення періоду аукціону. З метою збереження анонімності, ЕТС не надає можливості приєднання файлів до питання.

Інформація про користувачів\учасників, які формують запитання, залишається закритою для користувача або організатора до моменту закінчення періоду аукціону.

Кваліфікація.

За умови наявності тільки 1-ї поданої заяви за результатами періоду подання пропозицій, процедура переходить до етапу кваліфікації учасників з єдиним переможцем аукціону.

За результатами періоду аукціону, за умови наявності 2-х та більше заяв в рамках періоду подання пропозицій, основні умови відбору переможців Організатором аукціону – найвища валідна ставка та відповідність учасника кваліфікаційним вимогам.

Пропозиції сортуються від більшої ціни до меншої, а, у випадку збігу ціни, вище відображається пропозиція розміщена раніше. Часом розміщення пропозиції вважається час першого розміщення заяви у ЦБД, а, у випадку редагування пропозиції під час періоду подання пропозицій, час фіксації змін у заяві у ЦБД.

На сторінці аукціону з’являється вкладка “Кваліфікація” де відображаються учасники. Аби кваліфікувати учасника потрібно завантажити протокол аукціону скориставшись відповідною кнопкою.

При завантаженні протоколу є можливість додати до нього, цифровий підпис.

Після завантаження протоколу процедура змінює статус з “очікується опублікування протоколу” на “очікується підписання договору”.

Дискваліфікація.

Учасника можна дискваліфікувати на етапі кваліфікації, договору, та перед завершенням аукціону скориставшись відповідною кнопкою, яка доступна на кожному з етапів.

Організатор аукціону складає та оприлюднює в електронній торговій системі протокол відхилення  або акт про відмову , натискає на кнопку “Дискваліфікувати учасника” і вказує одну чи декілька причин зі списку.

Після чого учасника буде дискваліфіковано. Вказана причина чи декілька причин, а також статус учасника, відображаються на майданчику.

 

Підписання договору.

Аналогічно кваліфікації, робота з договором доступна на сторінці перегляду аукціону на вкладці “Договір“.  Для завантаження договору доступна кнопка “Підтвердити договір”.

Заповнити обов’язкові поля, завантажуються необхідні документи. Після чого натиснути кнопка “Підтвердити договір”.

Після підтвердження договору, процедура не змінює статус. З’являється кнопка “Завершити аукціон”.

 

Завершення аукціону.

Для завершення аукціону потрібно, на сторінці аукціону, натиснути відповідну кнопку.

Після чого процедура змінить статус на “Аукціон завершено“.

 

Скасування процедури.

Скасувати процедуру можливо за умови, якщо процедура НЕ знаходиться в статусі “Аукціон” або термінальному: аукціон не відбувся; аукціон відмінено; аукціон завершено.

Аби скасувати процедуру, потрібно:

  1. Перейти Організатором аукціону на сторінку аукціону, вибрати функцію скасування, завантажити документ – cancellationDetails (Причини скасування).
  2. Внести опис причини скасування.
  3. Ввести фактичну дату скасування. Натиснути кнопку “Скасувати”.